אודות עמותת דובוני החלמה

עמותת דובוני החלמה מעניקה חיבוקים מלאי אהבה למטופלים ופיתחה במשך השנים פעילות טיפולית העומדת בבסיס הענקת דובונים מיוחדים ואשר מתבססת על מחקרים מדעיים שהוכיחו את כוחו של החיבוק בשיפור תהליכי החלמה לאחר טראומה גופנית, נפשית או רגשית.

לאחר אבדן אימה ממחלת הסרטן, ומתוך רצון לסייע לחולי סרטן, הגתה אילנה קונסטנטינובסקי את שיטת הטיפול, שמאז כבר התרחבה והעניקה חיבוק שלא נגמר לא רק לחולים אלא גם לנפגעי טראומות ואוכלוסיות מיוחדות.

העמותה העניקה במשך השנים חיבוק מחזק לאלפי מטופלים מכל הקשת:  מנפגעי טרור ועד לילדים חולי סרטן וקשישים במחלקות גריאטריות.

כיום העמותה משתפת פעולה עם מיטב חברות מהמגזר העסקי בפעילות מעצימה ומגבשת עם ערך מוסף בבתי חולים ומרכזים רפואיים.

בשנים האחרונות עמותת דובוני החלמה מגייסת לשורותיה, צוות מתנדבים לצוות ״קומנדו״, הסיירת המובחרת של עמותת דובוני החלמה אשר מנהלים את הפעילות בשטח, מדריכים את המתנדבים והופכים לרכזי שטח מלאי חמלה ונתינה שמובילים את דרך הנתינה של העמותה.

אז מה זה דובון החלמה?

אין מטפל אוניברסלי וטבעי יותר עבור כולנו, מדובון רך. כולנו רואים בו סמל לחום ונחמה ובכך טמון כוחו להפוך לכלי טיפולי. כל דובון החלמה מוענק בצירוף חוברת קטנה עם הוראות שימוש הכוללות חיבוקים הנחיות לחיבוק 3 פעמים ביום במשך 10 דקות כל אחד.

החזון והאני מאמין

עמותת דובוני החלמה פועלת מתוך שליחות וחזון לתת למען הזולת חיבוק מוחשי שתמיד יהיה שם ברגעים שצריך. העמותה הוקמה כדי להקל על כאבים פיזיים או נפשיים של אנשים שחלו במחלה קשה או שעברו טראומה פיזית או נפשית קשה כמו נפגעי טרור, נכי צה"ל, ניצולי שואה או נפגעי טראומות אחרות. העמותה שמה לעצמה למטרה להגיע לכל אותם אנשים ולהעניק חיבוק אוהב שתמיד יישאר שם.

אנחנו מאמינים שדמיון מודרך זו דרך שניתן לסייע בה לחולים ונפגעי טראומות קשות להחלים. אם נאמין שיש בנו את הכוח והרצון להתגבר על כל המכאובים והמכשולים, אנחנו מסוגלים לעשות את זה. דובון החלמה הוא סוג של מטפל פרוותי ומתוק שבא לתת לנו חיבוק וחיזוק ובעיקר להראות לנו שאנחנו יכולים להתגבר ולהיות חזקים גם אם נדמה לנו שזה קשה.

דובוני החלמה מוענקים ללא כל תמורה לאנשים בכל הגילאים מפעוטות עד קשישים ללא הבדל בין גזע, דת ומין. אנחנו אירגון אפוליטי שמקדיש את פעילותו לרווחת מטופלים מכל האוכלוסיות והאזורים בארץ.

דובון או בשמו באנגלית Teddy Bear הומצא לראשונה בשנת 1902 על ידי מוריס מיצ'טום. מאז ועד היום הדובון הפך להיות צעצוע הפרווה האהוב והנמכר ביותר בהיסטוריה. עבור ילדים דובון עושה טוב ומשמח ול'ילדים' גדולים יותר הוא נותן תחושה של חמימות ומזכיר לנו את הילדות והרכות שבנו.

אנחנו בדובוני החלמה מאמינים ורואים את ההשפעה החיובית שדובון החלמה עושה גם לאנשים מבוגרים ומבוגרים רבים מקבלים דובוני החלמה באותה הרגשה של כייף והתלהבות שילדים מקבלים לכן אין לנו עדיפות בהענקת הדובון לילדים אלא תמיד למי שזקוק יותר לדובון החלמה, לא משנה מה גילו. למעשה גילינו שההשפעה החיובית על חולים מבוגרים היא עוצמתית עוד יותר.

כל חברי העמותה פועלים במסירות מתוך הרצון לסייע ולחבק. רוב פעילות העמותה הינה מבוססת על מתנדבים. כל מתנדב שמצטרף למשפחת המתנדבים מגיע אלינו מתוך חיבור לחזון והשליחות של עמותת דובוני החלמה שדוגלת בנתינה ובחינוך לדרך של נתינה. עמותת דובוני החלמה פועלת ללא כוונת רווח ומבוססת ברובה על מתנדבים ולכן פעילותה תלויה במתנדבים ותרומות.

בברכת חיבוק אוהב,
עמותת דובוני החלמה והצוות המסור

מטרות העמותה

הצוות שלנו

אילנה קונסטנטינובסקי
אילנה קונסטנטינובסקי
מייסדת ומנכ"לית העמותה

יזמת חברתית, מייסדת והוגת הרעיון ומנכ״לית של דובוני החלמה. הקימה את הפרויקט לפני שנים רבות לאחר שאיבדה את אמה ממחלת הסרטן במטרה לסייע לחולי סרטן ולתת להם חיזוק וכוח. במשך השנים עמותת דובוני החלמה הרימה פרויקטים מרגשים וגדולים למען חולים ומחלימים, ייצרה חיבוק עוצמתי מדרום עד צפון וגם הגיעה מחוץ לגבולות ישראל. 

העמותה פועלת בזכות מתנדבים מדהימים…

לינה לבאי
לינה לבאי
יו״ר ועד המנהל
פרידה אגם עוז
פרידה אגם עוז
חברת ועד מנהל
אלכסנדרה קריינקוב
מנהלת כספים
מיקי קוליסקי
מיקי קוליסקי
חברת ועד מנהל
פאינה דורפמן
פאינה דורפמן
ועדת ביקורת
עופרה שוקר
עופרה שוקר
צוות הכשרת קומנדו ורכזת פעילות נוער
שירה לוינסקי
שירה לוינסקי
רכזת הדרכה והכשרה
דר. מיכאל קונסטנטינובסקי
ד"ר מיכאל קונסטנטינובסקי
חבר עמותה
אמיר אלמדו
חבר ועד מנהל
הפיתרון
משרד שיווק אחראי על פרסום ושיווק
עידית שלנגר
עידית שלנגר
אחראית פעילות בינלאומית בדיגיטל ו-Linkedin
אילנה איצקוביץ'
עורכת האתר
מעין גלבוע
מנהלת פרויקטים
הילה יצחקי
הילה יצחקי
מעצבת גרפית

הכירו את הקומנדו שלנו

מחכים לשמוע מכם
שלום,
איזה כיף שהגעתם לאתר המחבק שלנו
נשמח לשמוע מכם. רוצים להתנדב? לתרום?
לשתף פעולה איתנו שנוכל לעזור לעוד אנשים
דברו איתנו :)