פרויקט ״הפנינג חיבוקים״ בבתי ספר וגני ילדים

עוד לפני שעמותת דובוני החלמה צמחה לעשייה ענפה בבתי חולים רבים ברחבי הארץ, התמיכה הראשונה בשנים הראשונות להקמת העמותה, מבחינת גיוס חיבוקים הייתה למעשה בבתי הספר כאשר התלמידים ביחד עם מורים ורכזות חברתיות סייעו להביא מאוד חיבוקים ברחבי הארץ. 


יש לעמותה רקורד של מעל 100 בתי ספר ברחבי הארץ מצפון עד דרום שלקחו חלק משמעותי בשיתוף פעולה עם דובוני החלמה במהלך השנים. 


העמותה תלויה בתרומות כספיות אשר מתורגמים לדובוני החלמה על מנת להגיע לכמה שיותר חולים בבתי חולים וכל תמיכה מסייעת לנו להגיע לעוד מטופלים.  


העמותה אינה מקבלת דובונים או צעצועים יד שנייה כי הסיוע של העמותה הינו ישיר לחולי סרטן ומחלקות שונות בבתי חולים והכנסת פריטים יד שנייה למחלקות הנ״ל אסורה. אנחנו מקפידים מאוד על סטריליות הדובונים שלנו לכן הדובונים יוצאים ישירות מהספקים שלנו לבתי החולים. 


מכיוון שמאוד חשוב לנו לפתח את הפרויקט בשיתוף התלמידים ולהעצים את הנתינה דרך העשייה עם בתי ספר, אנחנו מציעים פרויקט גיוס חיבוקים בבתי ספר שמתחבר ליצירתיות של הילדים ומלמד אותם על חשיבות הנתינה. 

 

 

אנחנו יודעים כמה הערך של עשייה מוחשית יכולה להעשיר את ערך הנתינה בקרב ילדים לכן אנחנו מציעים רעיונות יישומיים עם ערך מוסך להפנינג התרמה מרגש ומחבק במיוחד שתכניו הפוכים זאת לחוויית נתינה מרגשת:

  • נציג מטעמנו יגיע להסביר ולתת רקע על העמותה והעשייה שלה.
  • בית הספר ימנה צוות של תלמידים, מועצת תלמידים שתהיה אחראית על הפרויקט, בשיתוף עם רכזת חברתית/מורה אחראית.
  • התלמידים ייעלו רעיונות איך ניתן לעשות הפנינג התרמה ייחודי על פי הקונספט של העמותה והדובונים. ככל שהרעיון יותר מקורי, ייחודי, הערך עולה וגם התלמידים חווים את העשייה באופן עמוק יותר.

לדוגמא בית ספר באילת הקים בית קפה מאולתר בשם ״קפה דובונים״ בו הילדים ביחד עם ההורים הכינו עוגות ועוגיות בצורת דובונים.

דוגמא נוספת – בית ספר בפרדס חנה אסף מכל ילדי הבית ספר צעצועים יד שנייה ועשו הפנינג מכירה גדול כאשר התרומה הלכה לדובוני החלמה וככה הם הצליחו למקסם את התרומה באופן מעשי וגם לתרום לתחום המיחזור. בבית ספר בנתניה תלמידים ציירו ציורים מדהימים סביב נושא הנתינה ומכרו אותם במסגרת הפנינג התרמה.

העמותה בזכות התרומה תעניק חיבוקים מלאי אהבה לחולי סרטן ואנשים שזקוקים לסיוע.

נציג העמותה מגיע להעניק תעודת הוקרה ומעדכן את התלמידים איך התרומה שלהם עזרה לחבק חולי סרטן והם מבינים איך העשייה שלהם תרמה לאנשים.

בנוסף אנחנו ממליצים לתלמידים להכין כרטיסיות/שלטים עם משפטי נתינה ולהפוך את הפרויקט לחגיגה של חיבוק ונתינה שיפיץ בקרב התלמידים מסרים של נתינה (גם תלמידים שלא מאוד פעילים בפרויקט, יכולים לקחת חלק בהעברת המסרים)